Субота, 06.06.2026, 11:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Дещук Мар'яна Петрівна

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Урок математики 3 клас

Тема: Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0.

Мета:Ознайомити з правилами множення чисел 1 і 0 та множення на 1 і 0.          Удосконалювати обчислювальні навички, вміння узагальнювати,                логічне мислення, увагу.Виховувати уважність,охайність,                          працьовитість, любов до предмету.  

Обладнання:малюнки  математичних  міст, зображення цифри 1 і 0, формули, вирази, правила написання цифр 1 і 0.

План

1. Організація класу до уроку.

1.1. Привітання з учнями.

1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

2. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

2.1. Перевірка домашнього завдання учнів.

2.1.1. Завдання № 749 (с.112)

2.1.2. Завдання 750 ( с.112)

2.2. Усне обчислення(математичний диктант).

3. Опрацювання нового матеріалу.

3.1. Оголошення теми і мети уроку.

3.2. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

3.3. Вивчення нового матеріалу.

3.3.1. Обчислення виразів.

3.3.2. Множення 0 на число.

3.3.3. Множення числа на один.

3.4. Первинне закріплення.

3.4.1. Усні та письмові обчислення ( №751, 752, 753).

4. Закріплення і узагальнення знань учнів.

4.1. Розв’язання задачі (№754).

4.2. Творча робота над задачею (№755).

5. Підсумок уроку.

5.1.Інструктаж до виконання домашнього завдання.

5.2. Підсумкова бесіда.

Оцінювання учнів.

Хід уроку

1.Організація класу до уроку.     

1.1.Привітання з учнями.

Добрий день.  Я рада вас всіх бачити. Домовляємося з вами працювати старанно, щоб в кінці уроку можна було  сказати, що всі ви молодці.

1.2.Перевірка готовності учнів до уроку

. Діти, подивіться навкруг, чи немає у вас на партах нічого зайвого, а якщо щось зайве —  приберіть. У вас має бути: підручник, зошит, ручка.

1.3. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати містами країни Математики. Давайте познайомимось з маршрутом нашої подорожі. Подивіться на дошку. Ви бачите назви міст, які ми з вами відвідаємо на сьогоднішньому уроці. Перше місто на нашому шляху —Вираз( + ). Наступне місто це  Задача ( ? ). Потім подорожуватимемо до  міста Завдання (? ! ). І останнє місто, яке ми відвідаємо, це місто Домашнє завдання.                                                   Отож, не гаємо часу і розпочинаємо.

2. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.       

2.1. Перевірка домашнього завдання.            

2.1.1. Завдання 749 ( с.112 )  

- Давайте перевіримо, як ви розв’язали приклади. Зробимо це ланцюжком. - Поясни, як ти розв’язав.

2.1.2. Завдання 750 ( с.112 )

- Допоки ми перевіряємо приклади (П.І.П. ) запише розв’язання задачі

№ 750 біля дошки. А ми разом поглянемо, чи все вірно.

2.2. Усне обчислення.

( Математичний диктант )

Запишіть у своїх зошитах посередині М. д.

а)інструктаж до проведення математичного диктанту:

-         Ви записуєте тільки результати. Після кожного результату кладете кому, пропускаєте одну клітинку, слухаєте наступне і теж записуєте.

-         П.І. буде виконувати біля дошки (за ширмою), а ви у своїх зошитах.

-         Запитання я читаю два рази. Будьте уважні.  

-         Якщо не знаєте відповідь — ставите риску. Отож , розпочнемо.

б ) самостійна робота учнів:

1.     Від числа 255 відніміть 30. (225)

2.     Різницю чисел 11 і 8 помножити на 8.( 24)

3.     Запишіть масу вівці, якщо маса поросяти 7 кг, а маса вівці у 7 разів більша.(49)

4.     Перший множник 2, добуток 18. Запишіть другий множник.(9)

5.     Довжина стрибка зайця 3 м. Скількома стрибками він подолає відстань   24 м. (8)

в ) перевірка математичного диктанту. (самоперевірка)

3. Опрацювання нового матеріалу.     

3.1. Оголошення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці  ми починаємо вивчати новий розділ.

-         Зачитайте, як він називається?

-         А яке саме множення і ділення?

-         Темою уроку є : « Множення числа 1 і 0. Множення на 1 і 0. Як ви вже здогадалися з нашої карти, що перше місто, яке ми відвідаємо, це місто Вираз.

3.2. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

Діти, подивіться на дошку:

1+1+1+1+1=5  

1+1+1+1+1+1+1=7

1+1+1=3

-         Скажіть, чи зручно нам так обчислювати?  

-         А якою дією можна замінити дію додавання?

-         Як по-іншому можна записати вираз? ( прикріплюю біля виразів:  1 * 5 =5; 1*7 = 7; 1*3 =3.)

3.3. Вивчення нового матеріалу.

3.3.1.Обчислення виразів.

- Прочитайте вираз на дошці.

- Замініть вираз дією додавання.

1*8                                       1*6                              1*9

-         Отже, що ми бачимо?

-         Давайте виведемо правило : « При множенні одиниці на будь-яке число ми отримуємо те саме число».

-         А давайте разом спробуємо записати в своїх зошитах формулою:  1*а =а   (а – число).

3.3.2. Множення 0 на число.

- Ми знаємо, що дію множення можна замінити дією додавання.

- Давайте спробуємо замінити такі вирази: 0*4;0*5;0*1.

- Отже, що ми бачимо?

- Яке можна вивести правило?(учні самі складають схоже  до попереднього) « При множенні нуля на будь-яке число ми отримуємо нуль».

- Запишемо формулою:  0*а = 0  

3.3.3. Множення числа на  1.       

- Прочитайте вираз на дошці.

1*6

-         Яку формулу ми застосовуємо при розв’язанні виразу? (1* а=а)

-         Давайте згадаємо переставну властивість множення, тобто поміняємо множники місцями.

-         То який вираз одержимо?

-         6*1=6

-         Давайте знову виведемо правило: « При множенні числа на 1, отримуємо те саме число».

-         Запишемо формулою:  а*1=а  

3.4. Первинне закріплення.  

3.4.1. Усні та письмові обчислення (№ 751, 752, 753)

А) Завдання 751(с.112)

- Знайдіть № 751.

Виконаємо його ланцюжком.

Б) Знайдіть завдання 752 (с.113)

- Перш ніж знайти значення, зачитайте формули.

- Пригадайте правила при множенні 1*а і 0*а.

- Знайдемо значення виразів письмово.

- По бажанню,  біля дошки, коментуючи свої дії.

В) Завдання 753 (с.113)

- Перші три стовпчики розв’яжемо усно з поясненням.

А наступні два в зошитах самостійно( два зошити на перевірку).

4. Закріплення і узагальнення знань учнів.

- Наступне місто, яке ми з вами відвідаємо, місто Задача.

4.1. Розв’язання задачі № 754.(усно)

А) Ознайомлення із змістом задачі.

- читання вчителем

- читання мовчки.

Б) Аналіз змісту задачі.

- Про що питається у задачі?

- Скільки кг піску взяли для приготування штукатурки?

- А скільки взяли вапна?

- Зачитайте ще раз питання.

В) Відшукання способу розв’язання задачі

-  Що питається у задачі?

- Чи можемо ми одразу відповісти на запитання?

- А чому не можемо?

- Що нам потрібно зробити?

- Щоб знайти на скільки менше взяли вапна, що потрібно зробити?

- І що ми дізнаємося?

- Отже ми можемо дати відповідь на запитання? Чому?

- Яку дію будемо виконувати?

-  Отже, яка друга дія?

- Якою буде відповідь?

Фізкультхвилинка

Присядьте стільки раз

Скільки буде 3*1.  

Плесніть у долоні стільки раз

Скільки буде 1*4.

Підтягніться вгору

Нахиліться вправо, вліво

І тихенько сядьте за парти.

4.2. Творча робота над задачею № 755

- Знайдіть задачу 755.с.113.

- Зачитайте, що потрібно зробити?

- Отже, розглянемо таблицю.

- Що вказано в першій колонці?

- Яка ціна цього товару?

- Яка вартість?

- Розгляньте ще раз таблицю самостійно і спробуйте скласти задачу.

Моя версія: Мати купила 3 поліетиленові пакети по 20 к. і 5 коробок сірників по 5 к. Яка вартість всієї покупки?

А) Ознайомлення із змістом задачі.

- Про який товар йдеться в задачі?

Б) Аналіз змісту задачі

- Скільки поліетиленових пакетів купила мама?(3)

- Скільки коштує один? (20 к.)

- А скільки коробок сірників? (5)

- Скільки вони коштують? (5к.)

- Що питається у задачі?

В) Спосіб відшукання розв’язку задачі.

- Як знайти вартість, знаючи кількість і ціну?

- Якщо ми знайдемо вартість пакетів і сірників чи зможемо ми відповісти на питання?

- Якою дією?

- Отже, на скільки дій задача?

- Записуємо задачу самостійно, хтось один біля дошки, всі інші у своїх зошитах.

Г) Перевірка написання задачі( самоперевірка з дошки).

5. Підсумок уроку.

5.1. Інструктаж до виконання домашнього завдання.

- Як ви здогадалися, останнє наше місто, яке ми відвідаємо, це місто Домашнє завдання.

- Отже, ваше домашнє завдання № 756( вам потрібно обчислити вирази) і №757( вам потрібно знайти скільки було курей, гусей і качок окремо)

5.2. Підсумкова бесіда.

Оцінювання учнів.

Ось і закінчилась наша подорож.

- То який новий розділ ми почали вивчати?

- Яке саме множення і ділення?  

- Що вам найбільше запам’яталося?  

- Що найважче було виконувати? Чому?  

Мені дуже сподобалося, як ви працювали на уроці. Оцінки отримують… Всім дякую за увагу, урок завершено.    

Календар
«  Червень 2026  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2026
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz